20 Haziran 2017

Tabela

Tabela Nedir?

Tabela, bir kurumun ya da firmanın kendisini tanıtmak amaçlı yaptığı bir reklam türü denilebilir. Kapalı alanlarda, belli bir kalıplar içerisine monte ederek kurulan reklam türüne tabela nedir.

Günümüzde ticari dünyasında sektörler tarafından tercih edilerek rekabet olarak en üst sıralarda almanın bir aracı olarak görülmekte. Anlaşıldığı gibi kurumların ticari veya kamu hizmeti açısından insanların dikkatlerini çekerek ve belli bilgileri onlara anlatarak empoze etmek amacıyla kurulmuştur. Özellikle dış mekanlarda kullanım alanları iyi derece olduğundan herkesin rahatlıkla görebileceği için geniş bir yelpazeye sahiptir.

Kullanılacak amaca uygun istenilen boyutta ve renk biçimlerinde uygulanabilir.Önceden tek kalıpta olan el yazmasıyla başlayan sektör, günümüz itibari ile kendisini teknolojiye bırakarak üretici ve reklam fikirleri sayesinde canlı bir ekonomik alan haline gelmektedir.

Bu durum, ciddi bir kazanç imkanı sağlar ve diğer taraftan ise, teknolojinin kullanım alanlarının, firmalar arasında müşterilerini rahatlıkla ve kolaylıkla kazançlarını arttırma şansı tanımlar. Bu görünüm bakımından günümüze kadar gelen reklam sektörü için, önemli bir rol oynamaktadır.

Tabelaların Göze Hitap Etmesi

Tabela çeşitleri olarak imalatı hakkında ise birçok yazı yazdık lakin caddeleri süsleyen çeşitlerinden bir diğer estetiği ise göze hitap ediyor olmasıdır. Oysa ki bize göre sadece bu önemli değil, böyle aslında sokaklarımızda bir görüntü kirliliğine yol açar.

Bir sokakta ve cadde de birçok tabela görürüz, bunların birbirleriyle uyumsuz olması ve yan yana bunların durması müşteri bakımından pek hoş karşılanmayacaktır.

Unutmayın!

İyi bir tabela sizlere geri dönüşü fazlasıyla olumlu olacaktır. İyi bir tasarım ve dışardan bakıldığında, iyi bir görünüm ile yapılan bir tabela, müşteriniz tarafından olumlu karşılanır ve sizin işletmenize gelir.

Özellikle çok sık görülen iş yeri ve tabelaların mimariyle uyumlu olması ve iyi bir şekille yapılması sizlere + puan kazandıracaktır. Bunun en güzel örneğini taksim meydanında görebilirsiniz. Bizim iş yerlerine genel olarak tavsiye ettiğimiz zorunlu olmasa bile sadece iş yerlerinde değil çevredeki genel görünümü dikkatlerine alarak düzgün yaptırmaları tavsiye edilir. Böylelikle sokaklarımız daha bir görünüme sahip olacaktır.

Makalemizi Oylayın!
[Total: 2 Average: 5]