20 Haziran 2017

Fuar Stand

Fuar Standı Nedir

Fuar Standı

Fuar standı sizlerin katılmış oldukları fuardaki iş yerleridir. Fuar ve standınız katılmış olduğunuz fuarlarda ürünlerinizin düzgün bir biçimde doğru bir şekilde sergilemek için, firmanızı ifade edebilmeniz için kısacası katılmış olduğunuz bir fuarın amacına yönelik bir hizmet etmesi açısından da çok önemli bir hale geliyor. Firmanızı ise ilk kez görebilecek olan ziyaretçiler açısından firmanızla ilgili olarak ilk izlenimlerini standınız aracılığıyla edineceklerdir. Bu açıdan ise fuar ve standları üzerinde durulması konusunda gereken bir konudur.

Fuara katılma amacınız ise seçeceğiniz fuar standına göre çeşidini belirleyebilmek açısından da önemle rica olunur. Prestij açısından katılmış oldukları bir fuarda ucuz görünümlü bir fuarda ziyaretçilerin gözünde de istediğiniz bir etkiyi üretemezsiniz.

Fuar standınıza karar vermeden düşünmeniz gerekli öncelikle stand modelleri, çeşitleri ve türleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Ön araştırma yaparken karşınıza farklı ve stand fiyatları olarak çıkarabileceğini bilmelisiniz. Fiyat farklılıkları oluşturan ve sebeplerini önceden araştırmak bilmelisiniz durumunda hangi ücreti hangi hizmet ve malzemesi karşılığında ödeyeceğini ise bilmelisiniz.

Fuar Standının Üretilmesi

Parçalarının da sökülüp takılarak bir araya geldikleri bir arada ahşap standın aksine tekrar tekrar kullanılabilen standlar modüllerdir, alüminyum ve benzeri modüller bir araya gelerek fuar ve standları oluştururlar. Ama standın işlevselliğini ve görselliğini arttırabilmek adına farklı malzemelerle ilave başka firmaların ise standı olarak tekrar kurulur.

Ancak ahşap ve fuar standlar için üretilmiş standlar için kullanılır. Firmanıza özel olarak üretilir ve tek seferde kullanılmakta. Eğer stand tekrar kullanmak isteniyorsa tasarımları ve kullanılan malzemeleri bu detaya dikkat edilerek yapılmalıdır. İşcilik ile alakalı koşullarda depolanarak yapılabilir.

Fuar Standı Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Fuar ve standı fiyatları standın türlerine göre tasarımlarında kullanılan bir malzemeye karşın farkındalık göstermektedir. Aynı tasarım ve aynı malzeme kullanılarak da fuar ve standınız da için de farklı fiyatlarla karşılaşmanız mümkündür. Bu farklarda hizmet kalitesi olarak da ilgili bir farklardır. Fuar standınıza fiyat almak için bunu da göz ardı etmeniz gerekmektedir.

Fuar Standı Türleri Nelerdir
  • Fuar standlar
  • Ahşap fuar standlar
  • Modüller ve fuar standlar olarak ikiye ayrılmakta

Unutmayın! Profesyonel bir usta tarafından hazırlanmış fuar standı sizlere her daim kazandıracaktır.

Makalemizi Oylayın!
[Total: 2 Average: 5]