Dijital Baskı Makinesi

Dijital Baskı Makinesi

Dijital baskı makinesidijital baskı ortamında hazırlanılan çalışmaların, istenilen malzemelerle üzerinde boyaları püskürtmeleri sağlayan baskı makinesidir. Dijital baskı makineleri için masaüstü yazılımlarla daha büyük boyutlu olanlara denir. Dijital baskı makinesinin yazıcılardan farkları ise 160 ile 500 cm büyüklüğü kadar geniş ve sınırsız bir uzunlukta baskı yapılabilir.

Dijital Baskı Makinesi Nedir

Dijital baskı makinesi dijital ortamlarda yapılan çalışmaların ve yazıcıların yani printerların çıkarılmaların işlerine denmekte.

Dijital baskı makinesi olarak, günümüzde direk olarak, dekota üzerinde basılabilmesiyle beraber folyo, branda gibi mesh brandaları aynı zamanda kumaş üzerine basılabilmektedir. Dijital baskı makinalarda özellikleri öne çıkaran en önemli şeylerden biridir. Makine uzunlukları veya darlığıdır.

Kafaları bir makinesinde çok önemlidir. Kafa makinelerinin kapasite ve özellikleri belli ederler. İç mekanda mimar olarak epsonları boy göstermektedirler.

Dış mekanlarda ise kafa olarak Seiko, Konica, Spektra, Xaar kafalı makineler.

Her ne kadar olursa olsunlar bilgisayarların gelişimi açısından reklam sektörlerinin makinesinin kısacası kafalarının gelişmesi sektörlere de yaramış şimdi ise fotoğraf kalitesine baskı yapması kadar mümkün olup işlerin daha da yüksek bir potansiyelde baskı ve kapasitesi kadar çözünürlük sağlar.

Ayrıca sadece baskı kalitesi kadar değil, ömürlük kadar artmış kafalara kendilerini koruma sistemleriyle eklenmiş. Ne işte yararlar ibaresinde şunu demek mümkündür baskı işlerinizde size büyük olanak sağlayacak yardımcı resim veya baskı sektöründe ne kadar önemli anımsayalım, billboardlar baskı ile mümkün olmakla mesela bayraklarda flamalar ile ilanlar brandalar vs…

Dijital baskı hizmeti mevcuttur.

Dijital Baskıda Kaliteyi Nasıl Anlarsınız

Vinil veya folyo üzerinde yapılan baskı 2 kalitede ölçülebilir. Birinci kalitesi aranılan ve gerekli olan olan unsur baskı yapılarak malzemenin kalitesi. Birçok sektörde olduğu gibi dijital baskı sektöründe de uzak doğu malzemesi olarak kullanılan Çin malları kullanılmaktadır. Bu ürünlerde hem boyayı hem de kimyasal olarak kullanılan üzerinde tutunma sürelerini düşürürler hem de görüntü kalitelerini bozarlar. İkinci bir husus ise alana düşen litreleri boya miktarıdır. Pass olarak ayarı denilen boya aktarımları boya akıtma oranı ile hem rengin de canlılığı düşürülmekte olan aynı miktar oranda maliyetlerini düşürmektedir. Lakin bu teknik boyaların malzemeleri üzerinde kalıcılığını da azaltmaktadır.

Makalemizi Oylayın!
[Total: 0 Average: 0]

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazıyı okuyun:
Dijital Baskı Fiyatları

Dijital Baskı Fiyatları Dijital baskı fiyatları olarak hizmetimiz İstanbul Ümraniye’de bulunan firmamızda hizmet vermekteyiz. Dijital baskı olarak sunduğumuz hizmet açısından da...

Kapat