Alüminyum Tabela

Alüminyum Tabela

Alüminyum tabela da her geçen gün her işletmede olduğu tanıtımlar reklam amaçları ve görselleridir. Gösteriş açısından da ilgi çekici bir şekilde olması son derece önemlidir. Müşterilerinin de istekleri doğrultusunda ölçü ve boyutlarla ışıklı ve ışıksız olarak da hazırlanmakta. Tabela ise tasarım ve çeşit açılarından da alternatiflerini oldukça zor olan bir üründür.

İster ışıklı olsun isterseniz ışıksız olsun sadece reklam amaçlı olması önemli değil alüminyum zemin şeklinde olması ve tabela zemin uzatmalarında da kullanılmakta.

Alüminyum Tabela Nedir Nasıl Yapılır

Alüminyum tabela, alüminyum levhalarıyla yapılacak grafiklerle ya da harflerle Cnc router cihazları ile istenen ölçülerde de kesilmektedir. Kesilen bu parçalarla kenarlarını da bükülerek elektrostatik boyalarla istenilen renklerde de boyanmakta. Bu boyalarda da alüminyum tabelanın da dış etkenlerine karşı da yıllarca korunmasını da sağlamaktadır. Dekupe (oymalarla) işlemleri ile yapılan iç kesimlerinin de pleksi tarafından da ışık geçirgenliğinin de özelliklerini de sahip bir malzemelerle kapatılmakta. Pleksi üzerine de renkli folyolarla kaplanmakta. Alüminyum tabela da ise iki model türü vardır. Biri önden biri de ışık yayan pleksi malzeme dışında kullanılan modellerdir. Diğeri ise sadece alüminyum malzeme olarak da yapılmakta. Işığı zemine doğru olarak arka tarafından yaymakta. Bu modeller ise zeminden de belli olmakla birlikte bir mesafe uzaklıklarda özel ayak sistemlerinde de kullanılarak montajlanmaktadır. Bu modelle birlikte zemine uygun montajlama yapılmakta.

Alüminyum tabela folyo kaplamak için ise yapıldığı üzere ön görüşlerinizi dekupe yollarıyla kabartma pleksi harflerinin de kullanmasıyla da yapılabilmekte. İsterseniz de iç kısmına da yerleştirilen sistemlerde de tabelasız bir şekilde gösterişli hale gelmekte.

Alüminyum Tabelaları Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Tabelasının da ileride de ışık sorunlarına karşı bir mekanizmaya sahip olmasını da gereklidir. Mevcutlardan alüminyum levhalarının da yani tabelalarının da elektrostatik de boyaları ile boylarında da gereklidir. Çünkü elektrostatik boyalarda da araçlarında kullanılan boyalarında boya özelliklerini taşıdığında için güneşlerinde ve dış mekanlardan gelecek etkilerinde karşı dayanıklıdırlar.
 2. Alüminyum levhalarının da kalınlığının da tabela büyüklüğünde de göre değişmesi de gereklidirler. Örneğin de küçük bir çalışmada da 1,5 mm de orta ve büyüklüklerde de 2,5 mm de olmasına dikkat edilmesi gereklidirler.

Alüminyum Tabela Çeşitleri

 1. Işıklı tabela
 2. Işıksız tabela
 3. Giydirme tabela
 4. Totem tabela
 5. Kutu Harfli tabela
 6. Lambiri giydirmeli tabela
 7. Led aydınlatmalı tabela
 8. Elektronik ve mekanik tabela
Alüminyum Tabelalarının da Avantajları
 1. Ana malzemeleri de alüminyumdan da uzun oldukları için uzun ömürlüdürler.
 2. Elektrostatik boyalarının da koruma özellikleri tabelanın da hava koşullarından etkilenip paslanmasını da engellerler.
 3. Aydınlatma sistemleri ile daha da gösterişli hale gelirler.
 4. Firmalarının da uzaktan tanınmalarını da müşteriyi kendilerine çekmek adına tercih etmektedirler.
 5. İstenilen ölçülerde de tasarımlarda da yapılabilmesidir.
 6. Firma renkleri açısından da kullanılan özel boyalar da bire bir renk tonları ile tutturabilir.
Makalemizi Oylayın!
[Total: 0 Average: 0]

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz